Glukometry Roche Diagnostics

Firma Roche Diagnostics to producent światowej klasy glukometrów Accu-chek. Pozwalają one na przeprowadzanie regularnej samokontroli przez chorych na cukrzyce. Przeprowadzanie indywidualnych pomiarów cukru we krwi to jeden z elementów walki z chorobą, zapobiegający wielu powikłaniom, np. ostrej hipoglikemii. Glukometry Accu-chek pozwalają wykryć niski poziom glukozy i podjąć działania w celu jego podwyższenia do wartości normalnych. Dają także wiedzę na temat hiperglikemii, która niewykryta może powodować śpiączkę cukrzycową. Badania dowiodły, że utrzymywanie ilości glukozy na właściwym poziomie pozwala zmniejszyć ryzyko wystąpienia wielu chorób towarzyszących cukrzycy.

Posługiwanie się glukometrami Accu-check firmy Roche wymagają posiadania podstawowej wiedzy na temat poziomu glukozy. Warto wiedzieć, że jej ilość we krwi zwiększają posiłki, choroby i infekcje oraz stres. Do obniżenia ilości glukozy natomiast mogą doprowadzić: dawkowanie insuliny (szczególnie tej o krótkim czasie działania), aktywność fizyczna, nieregularne przyjmowanie posiłków oraz alkohol. Stąd pomiary glukozy za pomocą glukometrów są tak różne o różnych porach.

Glukometry Accu-chek Go i Accu-chek Active to najnowocześniejsze urządzenia pozwalające na stałą kontrolę poziomu glukozy we krwi. Szybki pomiar glukometrem o ciekawym designie to maksymalna dyskrecja i maksymalnie dokładny wynik przy minimalnym wysiłku. Firma Roche zadbała także o to, aby pomiary dokonywane przez użytkowników glukometrów Accu-chek były odpowiednio przetwarzane i służyły pełnej diagnozie lekarskiej. Roche Diagnostics opracowało systemy do zarządzania cukrzycą, które pozwalają na wykonanie wykresów poziomu cukru za pomocą programu komputerowego. Na wykresie mogą znaleźć się także dawki przyjmowanej insuliny, informacje o diecie, wysiłku fizycznym czy sytuacjach stresowych. Takie rozwiązanie daje pełny obraz choroby i pozwala na maksymalnie odpowiednie dostosowanie leczenia. Analiza danych to ważny element terapii cukrzycowej.